Pošlete Velikonoční pohlednici (21.3.2008)

Veselé Velikonoce

Pošlete svým známým e-mailovou pohlednici doplněnou Vaším textem.

Pozor SOUTĚŽ Pozor SOUTĚŽ Pozor SOUTĚŽ (26.2.2008)

Literární soutěž pro žáky ZŠ Dobšice

Vážení žáci,
jako podporu pro Vaše počítačové a internetové aktivity vyhlašuji literární soutěž na téma

Můj prázdninový zážitek

Tento předvoj podobných akcí, dále organizovaných zejména Vašimi pedagogy bude vyhodnocen a vítěz získá přístup pro publikování na těchto stránkách.

• Forma je vyprávění o délce maximálně dvě strany A4 textu psané velikostí písma 12b (viz. formulář) k tématu prázdnin v únoru t.r.
  • Jelikož je potřeba sjednotit formu a typ použitého editoru (nástroje pro psaní v prostředí Windows), stáhněte si prosím na uvedeném odkazu verzi formuláře.
  • Soutěž je možné považovat za regulérní při účasti minimálně pěti žáků. Všechny dodané články budou publikovány.
  • Uzávěrka soutěže je 3. března, vyhodnocení 5. března a následné zveřejnění.
  • Hodnotit bude komise složená s Vašich pedagogů.
  • Následné hodnocení bude formou ankety, nebo jiným odpovídajícím způsobem ze strany návštěvníků stránek.
  • V případě omezeného zájmu bude soutěž zrušena, případně změněny a upraveny podmínky.

Stáhni si formulář a otevři v aplikaci WordPad.
(je obsažena ve Start/Všechny prograny/Příslušenství/WordPad v rámci Windows)

Tak hurá do toho!

Některá nejdůležitější rozšíření a změny v závěru roku 2007 (10.12.2007)

Vážení návštěvníci stránek ZŠ Dobšice,

s potěšením můžeme konstatovat, že počet návštěv, aktivita v oblasti aktualit i Vašich reakcí narůstá. Postupně zavádíme další možnosti, které učiní z e-stránek informační a komunikační server pro všechny, které události na škole zajímají. Své by zde měli najít rodiče, žáci i přátelé naší školy. Spolu s vedením školy chceme dosáhnout moderního a otevřeného řešení v rámci ekonomických i časových možností celého subjektu škol a stravování.

Mimo již objevené možnosti přidávat názory na jednotlivé články upozorňujeme zejména na možnost posílat z našich stránek pohlednice. Toto jistě oceníte při upozornění na některé aktivity školy a současně podpoříte i vědomí o existenci těchto stránek. Rovněž aplikace jídelníčku je plně v režii školní jídelny, kde Vám vkládají potřebné informace o aktuálním stravování. Poněkud uvolněnější diskuze na POKECU je únosná, určitě má tento způsob komunikace své rezervy. Do budoucna hodláme nahradit diskuzními fóry, pokud bude o toto zájem. Anketa je určitým zdrojem informací, pokud neobsahuje pouze jeden hlas a do budoucna budeme v tomto směru nápaditější. Stále neobjeveným nástrojem zůstává RSS kanál. Faktem je, že jeho sledování je závislé na instalovaném a používaném typu internetového prohlížeče. Nejrozšířenější Internet explorer toto umí pouze ve verzi IE7, tu zase nemají z různých důvodů všichni. Volně šířená verze Mozilla Firefox toto umí standardně. Možnost sledovat novinky bez vstupu na stránky a vybrat si na základě hesel z těchto novinek je jistě příjemnou záležitostí.

Mimo uvedené vnější změny došlo k rozsáhlým úpravám možností správy serveru, které průběžně vyhodnocujeme a přizpůsobujeme pro optimální využití. Předpokládáme, že do budoucna by měly přístup a určité možnosti i žáci. Rovněž doufáme, že se podaří vtáhnout do dění i naši mateřskou školu, kde se blíží potřebná technická realizace, jako nutný předpoklad.

Závěrem si dovoluji za realizační tým popřát radost z nadcházejícího volna, a sledujte i nadále dění na www.skoly.dobsice.cz. Pěkné Vánoce a dobré vykročení do nového roku 2008.

Zdeněk Hujňák, H-ELECTRONIC

Obsah sekce Novinky na portálu škol v Dobšicích
OdrážkaProblémy na serveru - vyřešeno 1.3.2011
OdrážkaZměny na webu 5.1.2011